فراپایش امین

فراپایش امین

اثرات محیط بر دارو‌

متاسفانه در دهه‌های اخیر مصرف داروهای شیمیایی 50 درصد افزایش داشته است. مصرف داروهای شیمیایی علاوه بر اثرات مثبت درمانی عوارض جانبی را نیز به همراه دارد. خارج شدن دارو از محدوده دمایی مجاز، باعث کاهش اثربخشی و حتی فساد دارو می‌شود که پیامدهای غیر قابل جبرانی به همراه دارد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) خسارت ناشی از ضعف زنجیره سرد (تغییرات دمایی) دارو و واکسن را سالانه %25 تا %30 معادل 50 میلیارد دلار برآورد کرده‌است . هرساله حدود %25 واکسن ها به علت مشکلات حمل‌و‌نقل و کنترل دما، دور ریخته می‌شود.

اگر در برهه کرونا ، فقط %10 واکسن کویید19 را دورریز در نظر بگیریم، بیش از یک میلیارد واکسن دور ریخته شده که معادل واکسینه شدن جمعیت کل خاورمیانه است. فرآورده‌های دارویی در محل تولید، توزیع (انبار شرکت‌های پخش) و عرضه (داروخانه ها) و یا بعد از خرید توسط بیمار در انبارهای کلان یا خرد نگهداری می‌شوند ، با توجه به ماهیتشان ، احتیاج به شرایط نگهداری متفاوتی دارند.

فرآورده‌های دارویی، احتیاج به شرایط دمایی، رطوبت، نور و تهویه خاصی دارند و به سه دسته تقسیم می‌شوند:

دمای اتاق:12 تا 25

یخچالی:2 تا 8

منجمد:15- تا 50-

میزان کنترل نشده دما، عامل اصلی آسیب‌رسان به دارو است . شرکت فراپایش‌ امین با ارائه محصولات CoolTag ،با تکیه بر دانش و فناوری روز دنیا، درصدد کمک به حداقل رساندن این آسیب‌ها به حوزه مهم صنعت دارو و درمان است تا با پایش دمایی از هدر رفت این حجم از محصولات حیاتی و به دنبال آن هزینه هنگفت جایگزینی آن جلوگیری کند.

منبع : https://www.who.int/

CoolTag پایش هوشمند از محل تولید تا مصرف